PRESS RELEASES

03.09.2015

AE Arma-Elektropanç, Orta Doğu’nun En Büyük Üç Teknik Müteahhitlik Firması Arasında

Orta Doğu’daki faaliyetlerini artıran AE Arma-Elektropanç, MEP Middle East tarafından yayımlanan “Orta Doğu’nun En Büyük 25 Müteahhitlik Firması” listesinde üçüncü sırada yer aldı

AE Arma-Elektropanç, teknik müteahhitlik sektörünün en prestijli uluslararası dergileri arasında yer alan MEP Middle East tarafından yayımlanan “Orta Doğu’nun En Büyük 25 Müteahhitlik Firması” listesinde üst üste ikinci kez yer aldı. Geçen sene listede 13. sırada yer alan AE Arma-Elektropanç, bu sene 10 basamak yükselerek 3. sıradan yer buldu.  

Rusya, Dubai, Katar, Lübnan iştirakleri; Azerbaycan, Abu Dhabi, Moskova, Cezayir şubeleri ile eski Sovyetler Birliği ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da faaliyetlerini 3 kıtada sürdüren AE Arma-Elektropanç’ın 5 ülkede devam eden 25 projesi bulunuyor. 

AE Arma-Elektropanç, bu yıl ayrıca inşaat sektörünün en prestijli uluslararası dergisi Engineering News Record (ENR) tarafından yayımlanan “Dünyanın En Büyük 250 Müteahhitlik Firması” listesine üst üste ikinci kez yer almış ve 2015 yılında 16 basamak yükselerek 229. sıradan yer bulmuştu. Firma, ayrıca Fortune Türkiye’nin hazırladığı Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yer aldığı listelerde de yer almıştı.

Başarılarının artarak devam edeceğini belirten AE Arma-Elektropanç Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan, “Teknik müteahhitlik alanında bir dünya markası olma hedefimize her geçen gün daha çok yaklaşıyoruz.  Dünya çapında prestijli yayın organlarının hazırladığı bu listelerde Ortadoğu’nun en büyük üçüncü teknik müteahhitlik firması olarak yer almanın mutluluğunu ve Türkiye adına gururunu yaşıyoruz.  AE Arma-Elektropanç olarak dünya çapında ses getirecek projelere imza atmaya ve Türkiye’yi uluslararası arenada gururla temsil etmeye devam edeceğiz ” dedi.